tgdeneme.com adresinde bulunan bütün ürünlere yalnızca dijital olarak erişim sağlanmaktadır.

BİLGİLENDİRME: Değerli öğrencilerimiz, video altyapısını kullandığımız Vimeo kuruluşundan kaynaklı bir problem nedeniyle videolu çözümlere geçici bir süreliğine erişim sağlanamamaktadır. Çözüm için gerekli çalışmalar devam etmektedir. En kısa sürede tekrar erişilebilir duruma getirilecektir. İlginiz için teşekkür eder, oluşan problemden dolayı özür dileriz.

Neden deneme çözmeliyiz?

Ülkemizde kamu kurum ve kuruluşlarında devlet memuru olmak için milyonlarca kişi sınava girmektedir. KPSS sınavına hazırlık amacıyla MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) onaylı etüt ve sınav merkezleri mevcut iken, pandemi nedeniyle ara verilen eğitim ve öğretimin aksamaması için online eğitim, test ve sınav sistemine hızlı bir geçiş olmuştur. KPSS öğrencilerinin sınavlarında başarılı olmaları ve kendilerini binlerce öğrenci arasında değerlendirebilmeleri için online deneme uygulamaları imkan sağlamaktadır. TGDENEME.COM Türkiye Geneli Online deneme sistemi, bu ihtiyaca yönelik oluşturulmuş bir platformdur. Öğrencilerin sınava hazırlık sürecinde eksiklerini gidermesi ve soru çözme pratiği yapmasına imkân sağlayan bir platformdur. Sizin için 50.000 soruluk soru havuzu hazırladık ve sürekli yeni soru eklemeye devam ediyoruz!

Denemeyi bitirdiğinizde şunlara ulaşırsınız:

  Cevap anahtarına

  İşaretlemelerinize

  Netlerinize

  Soru çözümlerine (Her soru için hem görsel hem de videolu çözüm bulunmaktadır)

  Soru bazlı genel istatistiklere (Size ve diğer öğrencilere ait istatistikler)

Deneme sonuçlandığında şunlara ulaşırsınız:

   Tahmini KPSS puanınıza (P1, P2, P3, P10, P121)

   Türkiye geneli sıralamanıza (Sistem üzerindeki öğrencileri kapsamaktadır)

Bunun dışında TGDENEME.COM online deneme platformunda ;

  • Tam öğrenme testleri ( Sistem, çözmüş olduğunuz denemelere ve testlere ait yanlış yanıtladığınız soruları bir torbaya doldurur ve bu sorulardan yalnızca size özel yeni bir test oluşturur!)
  • Tarama Testleri: Dilediğiniz kadar pratik yapın! İstediğiniz teste istediğiniz kadar katılabilirsiniz!
  • Hız Testleri: Sınav için zaman provası yapın kendinizi test edin!
  • Psikolojik Testler: Kendinizi analiz edin ! Sizin için çeşitli ölçekler hazırladık.

Neden deneme çözmeliyiz?

Sınav hazırlığını iki parça halinde düşünebiliriz;

  • Bilgi düzeyini yükseltmek
  • Zamanı iyi kullanmaya yönelik stratejiler geliştirmek.

İlkinde problem yok ama ikincisi üzerinde biraz durmak gerekir. 

– Acaba sınavı çözmeye hangi alandan başlamalıyım?

– Hangi teste ne kadar süre ayırmalıyım?

– Turlama tekniğini nasıl geliştirebilirim?

Eğer bu soruları kafanızdan atamadıysanız sistemli bir şekilde deneme çözmeniz gerektiğini bilmelisiniz.

  • Konu çalışmalarının kaçınılmaz sonu: Bir konuyu sadece hocadan dinlemek kitaptan çalışmak değil; hakkında nasıl soruların geldiğini de bilmek gerekir. Bir konu hakkında soru çözmek, o konunun zihninizde daha kolay eşleştirilerek kodlanmasına yardımcı olmaktadır.
  • Eksiklerimizi Tespit Etme Noktasında Zaman Kaybetmemek İçin: Denemeler, sınav öncesinde hangi dersin hangi konusundan daha fazla eksiğimiz olduğunu tespit edip hızlıca telafi etmemizi sağlar.
  • Sınav Süresini Yetiştirmek ve Zaman Kavramına Uyum Sağlamak İçin: Denemeler, sizin var olan süreyi hem etkin kullanmanızı hem de süre arttırmayı başarmanızı sağlayarak boş bıraktığınız sorulara dönmenize de yardımcı olur.

Deneme çözmenin sınav başarısına büyük katkıları olduğu aşikârdır. Deneme çözerek hem pratik yapabilir hem de eksik kaldığınız konuları tespit edebilirsiniz.

Size daha iyi bir sınav deneyimi sunabilmek adına çerezler kullanıyoruz. TGDeneme.com sitesini kullandığınız takdirde bunu kabul etmiş olursunuz.